Pozytywny Żłobek w Swarzewie

Pozytywny Żłobek w Swarzewie już funkcjonuje i jest gotowy do przyjęcia nowych podopiecznych.  Lokal został specjalnie przygotowany i zaadaptowany dla naszego żłobka tak, aby zachwycał swoją nowoczesnością, a jednocześnie spełniał wszystkie wymagane przepisami normy. Żłobek posiada 3 duże pełne światła sale, w których może przebywać łącznie 40 maluszków, w wieku od 20 tyg. do 3 roku życia. Sale do zabaw i leżakowania zapewniają komfort zarówno tym dzieciakom, które śpią, jak i pozostałym, aktywnie uczestniczącym w zabawach.


W ramach zajęć zapewniamy opiekę logopedyczną oraz psychologiczną. Dzięki cotygodniowym ćwiczeniom oddechowym, gimnastyce buzi i języka oraz logorytmice – jesteśmy w stanie wyeliminować ewentualne, przyszłe wady wymowy.

Spotkania z panią psycholog mają na celu głównie wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego. Poprzez zabawę dzieci mogą uczyć się i akceptować zasady życia społecznego, ale też rozpoznawać emocje własne i innych osób oraz uczyć się wyrażać je i radzić sobie z nimi we właściwy, bezpieczny sposób.


Opieka psychologiczna obejmuje również konsultacje z rodzicami na temat wszelkich trudności związanych z wychowaniem ich dzieci. Nasz żłobek prowadzi również zajęcia z rytmiki, organizujemy teatrzyki i wycieczki. Ogromną uwagę przywiązujemy do posiłków, które dostarcza nam zewnętrzna firma cateringowa, a menu jest przygotowywane przez wykwalifikowanego dietetyka. Nasz jadłospis przewiduje również wyżywienie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, dietami pokarmowymi. W najbliższym czasie przewidujemy powstanie kuchni na miejscu.

Żłobek otoczony jest pięknym terenem zielonym i posiada własny plac zabaw.